Акредитація ЄАГТ та ЄАП

Близько чотирьох років інтенсивної роботи над підвищенням стандартів і якості навчальних програм, перемовин з місцевими й закордонними інституціями, побудови нових підходів у навчанні терапевтів знадобилося команді нашого університету для того, щоб отримати акредитацію Європейської асоціації гештальт-терапії та Європейської асоціації психотерапії.

На пострадянських теренах тільки трьом навчальним закладам, зокрема КГУ, вдалося пройти такий довгий шлях. Завдяки цьому наші студенти можуть отримати членство в названих асоціаціях і європейський сертифікат психотерапевта за спрощеною схемою «Direct Award». До анкети лише варто додати копію сертифіката гештальт-терапевта Київського Гештальт Університету та надіслати на електронну адресу офісу ЄАГТ або ЄАП – і справу зроблено.

Що це означає для студентів

По-перше, європейський сертифікат є офіційним міжнародним визнанням статусу та підтвердженням кваліфікації психотерапевта. Європейське співтовариство психотерапевтів, які працюють у межах науково визнаних психотерапевтичних підходів, налічує понад 120 тисяч осіб з більш ніж 40 різних країн. З моменту свого створення ЄАГТ та ЄАП працювали і продовжують працювати над дослідженнями якості стандартів освіти з метою їх підвищення. Відповідно, терапевти, які отримали європейський сертифікат психотерапевта після навчання в акредитованому тренінговому інституті, мають величезний кредит довіри до свого професіоналізму як серед потенційних споживачів послуг психотерапії, так і серед колег різних терапевтичних напрямів. Адже шлях становлення терапевта, який працює якісно й екологічно для себе та для клієнтів, складається з більш ніж 1450 годин навчального досвіду відповідно до європейських стандартів. Також, попри те, що в різних країнах Європи існують різні державні вимоги до оформлення приватної практики, офіційне визнання статусу та кваліфікації терапевта міжнародними психотерапевтичними асоціаціями завжди значно прискорює та полегшує цей процес.

По-друге, є офіційний перелік акредитованих терапевтів із зазначенням їхніх контактних даних, який опубліковано у відкритому доступі на офіційних сайтах ЄАГТ та ЄАП (www.eagt.org та www.europsyche.org відповідно). Це означає, що для такого психотерапевта відкриваються безмежні можливості роботи з клієнтами, які проживають у різних країнах Європи. Такі перспективи особливо актуальні з огляду на розвиток високошвидкісних засобів відеозв’язку, що дають змогу працювати з клієнтами віддалено. При цьому ціна на терапевтичні послуги в країнах Центральної Європи вигідно відрізняється від ціни в Україні.

По-третє, акредитовані терапевти отримують можливість ставати учасниками різноманітних міжнародних заходів, які організовують ЄАГТ та ЄАП. На цих конференціях і конгресах терапевти налагоджують цікаві професійні контакти, ознайомлюються з найсучаснішими досягненнями в галузі психотерапії та практичної психології, роблять свій внесок у їхній розвиток. Також усі охочі можуть брати безпосередню участь у житті самих організацій, стаючи членами міжнародних комітетів і навіть членами правління. Крім того, терапевти, які пишуть і проводять дослідження, мають змогу розміщувати публікації у різних фахових виданнях, що співпрацюють з ЄАГТ та ЄАП. Відповідно, безпосередня інтеграція у міжнародне психотерапевтичне співтовариство виходить на якісно інший рівень. А ще випускники, які хочуть розвиватися як групові терапевти, що працюють іноземними мовами, і ставати тренерами міжнародного класу, отримують доступ до найширшої аудиторії потенційних контактів.

Можливість полегшеної акредитації наших випускників у ЄАГТ та ЄАП з отриманням європейського сертифіката психотерапевта за процедурою «Direct Award» є надійним показником якості процесу навчання в Київському Гештальт Університеті та засвідчує його унікальну перевагу на вітчизняному ринку послуг навчання гештальт-терапевтів.

Сертифікати ЄАГТ та ЄАП