Про нас

Київський Гештальт Університет (КГУ) – один із перших приватних навчальних закладів, що викладають гештальт-терапію (сучасний напрям гуманістичної психотерапії).

КГУ є єдиним на сьогодні навчальним закладом в Україні, який отримав акредитацію Європейської асоціації гештальт-терапії (EAGT, ЄАГТ) та Європейської асоціації психотерапії (EAP, ЄАП). Це означає, що наша навчальна програма повністю відповідає всім вимогам цих асоціацій до тривалості та змісту навчальної програми.

Також КГУ є членом FORGE (Міжнародна федерація організацій, які викладають гештальт) і у травні 2015 року був приймальною стороною її конгресу. Студентська аудиторія нашого університету щороку зростає і нині становить більше 1000 осіб. Понад 30 студентів успішно сертифікувалися та працюють у галузі психотерапії.

Ми робимо світ кращим, навчаючи професіоналів, які допомагають поліпшити якість життя своїх клієнтів, транслюючи гуманістичні цінності й екологічне ставлення до себе, інших людей і світу.

Київський Гештальт Університет бере свій початок від Центру психологічного та організаційного розвитку «Ніка», заснованого в далекому 2000 році Інною Дідковською і Людмилою Толстолузькою.

Однією з цілей цієї організації, крім надання психологічних і психотерапевтичних послуг та розширення ринку психотерапії, що зароджувався на той час, була організація навчання психотерапевтів у галузі психотерапії на найвищому рівні. Тривалий час «Ніка» співпрацювала з Московським Інститутом Гештальту і Психодрами – одним із перших шанованих російськомовних інститутів у цій галузі психотерапії. Груп із часом ставало дедалі більше, ринок психотерапії теж зростав, а українські тренери, які починали навчатися і закінчили проєкти МІГіПу й інших російських інститутів, набували досвіду та знань, отримували післядипломну освіту у закордонних гештальт-інститутах. Результатом цього і стало заснування Київського Гештальт Університету.

Цей навчальний заклад заснували у 2008 році Інна Дідковська, Альона Колобовнікова та Георгій Смолін. КГУ – одна з перших в Україні та перша в Києві незалежна організація, яка не є філією закордонних навчальних інститутів і має свій постійний тренерський склад.

Однак колектив КГУ точно не замкнутий сам на себе – ми активно співпрацюємо як з російськомовними, так і з іноземними інститутами (Московський Інститут Гештальту і Психодрами, Білоруський Інститут Гештальту, Французький Гештальт Інститут, Паризька Школа Гештальту). Також постійно вдосконалюється і навчальна програма. Навчання гештальт-терапії є післядипломним і призначене для людей, які здобули державну освіту в галузі психології, психіатрії та соціальних наук. А в рамках спеціалізацій існує низка авторських програм, які безпосередньо пов’язані з гуманістичною психотерапією – навчання роботі з дітьми, казкотерапія, навчання роботі з групами, навчання основам психодрами.