Серія вебінарів “Тіло як динаміка руху” з Руелою Франк
Тип
Семінари
 
 
Дата
 
Місто
Online
 
Вартість
2900-3300 грн
 
Для питань та консультації:

 

 

Запрошуємо долучитися до серії вебінарів “Тіло як динаміка руху” з Руелою Франк.

YouTube player

 

У цій серії вебінарів Руела поділиться радикально новим поглядом на те, як ми, люди, створюємо та організуємо свій життєвий досвід через рухи тіла. Крізь парадигму тілесного досвіду ми з вами переглянемо важливі процеси контакту:

🔹 зустріч (“meeting”) — здатність бути тим, хто зустрічає іншого, і тим, кого зустрічають;
🔹 досяжність (“reaching”) — здатність бути тим, хто може дотягнутися до іншого, та тим, до кого можна дотягнутися.

Дотримуючись естетичного підходу, ми з вами:

🔹 дослідимо зв’язку рух-відчуття-пізнання себе у стосунках з іншим;
🔹 приділимо увагу патернам тілесних рухів у парах, дитина-батько та терапевт-клієнт, оскільки саме в них проявляються найбільш динаміки, які мають базовий вплив на наше доросле життя.

На кожному вебінарі Руела даватиме як теоретичні знання, так і практичні інструменти для роботи з клієнтами через тілесні прояви, через рух.

Після завершення проєкту, учасникам буде надано доступ до записів вебінарів терміном на 6 місяців.

Мова проєкту: синхронний переклад на українську мову (запис українською та англійською мовами).

Дати проєкту:

10 квітня 2023, понеділок, 19:00-21:00 за Києвом
17 квітня 2023, понеділок, 19:00-21:00 за Києвом
24 квітня 2023, понеділок, 19:00-21:00 за Києвом
01 травня 2023, понеділок, 19:00-21:00 за Києвом

Вартість:

ціна березня (1-31.03.2023 включно) – 2900 грн

ціна квітня (1-10.04.2023 включно) – 3300 грн

 

Про спікерку: Руела Франк – Докторка філософії, засновниця та директорка Центру соматичних досліджень, NYC; викладачка Нью-Йоркського інституту гештальт-терапії; авторка книг та методологічних публікацій. Одна з найвідоміших гештальт-терапевтів у світі, учениця Лори Перлз та співзасновниця методу.

 

Більше про тренера та теми вебінарів:

 

“Моя теорія — це завжди практика. Я не прихильниця вебінарів-лекцій, мені ближчий формат “15 хвилин теорії — експеримент — аналіз досвіду і т. д.”

Під час вебінарів мені важливо відчувати учасників. Тому я часто буду запрошувати вас до участі в експериментах, а потім ще проситиму ділитися досвідом у чаті. Я буду цікавитись, чому ви сидите саме так, а не інакше. Я буду вчити вас розпізнавати рухи і їхнє значення для вас зараз. Під час вебінарів ми будемо рухатись, відчувати цей досвід руху і життя в тілі, вчитися розміщувати цей досвід у стосунках клієнт-терапевт або й просто спиратися на нього задля якісних змін”.

 

Вебінар 1

Що означає “працювати з тілом у психотерапії”? Базові методи психічного розкриття через рухи тіла: жести, поза, хода і дихання.

На першому вебінарі ми з вами будемо досліджувати, як сенс створюється з найтонших взаємодій, з діалогів тіла, незалежно від того, видимі вони чи ні, жваві чи нудні. Ці неперервні взаємодії — це спосіб життя тіла у конкретній ситуації.

Наша зустріч дозволить “загострити ваш терапевтичний погляд”: ви навчитеся помічати і приносити в діалог із клієнтами ті очевидні і важливі рухи, які терапевти найчастіше не беруть до уваги в терапевтичній практиці — і це дасть вам опору, збагатить ваші можливості терапевтичних інтервенцій.

 

Вебінар 2

Оцінка ситуації: усвідомлений рух чи кінестетичний досвід. Як ми знаємо те, що ми знаємо, ще до того, як дізнаємося, що знаємо про це.

У дитинстві ми вільно рухаємося світом, з подивом і цікавістю прагнемо дотягнутися до того, що бачимо, торкаємося і відчуваємо. Згодом, аби захистити себе від психологічних травм, ми вчимося приглушувати наш спонтанний творчий досвід, починаючи з тіла.

На другому вебінарі ми поговоримо про те, як на шляху від дитинства до дорослого життя ми втрачаємо свою життєвість, як витісняємо тілесний досвід із загальної картини і сприйняття світу. Ми поекспериментуємо із тим, як відновлювати контакт із тілесним досвідом — вашим та ваших клієнтів, а також із тим, щоб привносити ваш тілесний досвід у терапію — і знаходити відгук у клієнта. Ви відчуєте і побачите, наскільки проста взаємодія на рівні кінестетичного досвіду здатна рухати терапевтичний процес уперед.

 

Вебінар 3

Демонстраційна сесія. Ми присвятимо цю зустріч практичній роботі, на прикладі якої я покажу, як діагностувати поле стосунків клієнта завдяки динаміці рухів між клієнтом і психотерапевтом.

Під час цього вебінару ви можете зголоситися взяти участь у демонстраційній сесії у ролі клієнта, або ж залишилися спостерігачем та долучитися до обговорення. Всі учасники, які матимуть бажання та умови для клієнтської роботи, отримають порядковий номер, наприклад, від 1 до 15 (залежно від кількості учасників). Шляхом випадкового вибору ми визначимо учасника, який стане клієнтом демонстраційної сесії.

Важливо: ми робимо запис кожного вебінару проекту. А отже, якщо ви зголошуєтесь на клієнтську роботу, вона буде доступна іншим учасникам проекту у записі.

 

Вебінар 4

Ретрофлексія як опора, а не опір. Робота з рухом для переживання посттравматичного стресу.

Часто психологи та терапевти не можуть ні помітити, ні відчути звичні та стійкі інтроекції-проекції, які проступають у ході терапії. Однак ретрофлексії легше помітити, підтримати та пережити, коли вони з’являються в процесі терапії.

На цьому вебінарі ми інтегруємо знання з попередніх вебінарів у навичку ясно відчувати і помічати ретрофлексивний досвід, коли він виникає у парі терапевт-клієнт. А далі ми заглибимося в те, як розкрити тривожний інтроект та проекцію, які стоять за цим ретрофлексованим досвідом, — і привести клієнта до якісних змін.

 

Чому я запрошую вас до роботи саме з досвідом ретрофлексії?

Ретрофлексія є результатом контактування і її перевага у тому, що вона дозволяє нам зберегти себе під час травматичних ситуацій, особливо якщо йдеться про такий важкий і затяжний досвід як війна. Проте коли ретрофлексія стає єдиною опорою, вона також стає надто жорсткою, відбувається своєрідне “залипання”. Як наслідок втрачається доступ до гнучкості, яка має вирішальне значення для творчого пристосування до змін — саме це “залипання у ретрофлексії” згодом і стає підґрунтям для ПТСР.

 

Для кого цей курс

Я запрошую на курс “Тіло як динаміка руху” усіх професіоналів, які працюють з людьми: від початківців — і до досвідчених психотерапевтів, психологів, соціальних працівників, медичних сестер, лікарів та інших. Якщо говорити просто, то під час курсу я буду навчати вас, новачків та професіоналів, мові руху.

Також я хочу запросити тих спеціалістів та людей, які свідомі того, що ми будемо торкатися травматичного досвіду, зокрема воєнної травми. Протягом перших місяців війни я провела 15 вебінарів для українських психотерапевтів, використовуючи ті самі навички і досвід, який запропоную вам у цьому курсі. І отримала безліч відгуків про те, що це допомагало і професіоналам, і клієнтам рухатися крізь травму легше. Наскільки це взагалі можливо.

Крізь тілесний досвід руху ми підемо в ретрофлексію і крізь неї, зробимо велику роботу, яка запобігає тривалому посттравматичному розладу. Матеріали і досвід, отриманий під час курсу, дозволять вам вільніше діагностувати стосунки, враховувати не лише те, що ви відчуваєте, але й спільну творчість, те, яка ваша участь у формуванні певної фігури чи симптому, який проявляється тут і тепер.

“Найкраще, що ви можете принести на цей курс — це ваші інтерес і допитливість. Нехай вони стануть вашими провідниками вас до більш якісного життя”.

Інші навчальні заходи

Олена Васильєва
Набір до навчально-терапевтичної групи програми 1-го сту...
Ця програма спрямована на якісну підготовку фахівців в гештальт підході: психологів-консультантів, психотерапевтів […]
Online
Олеся Ніколенко
Терапевтична група «Психосоматика бажань»
За зраду самого себе часто розплачується тіло. Буває важко розібратися, що саме хочеться. Бо довгий час нам або за […]
Online
Юліана Мартинова
Введення в гештальт-терапію. Перший рівень з Ю. Мартиновою
Програма підготовки гештальт-терапевтів (I рівень) з сертифікатом від КГУ. ⠀ Наша навчальна група призначена для л […]
Online