Робота з різними видами травми в гештальт-підході
Тип
Спеціалізації
 
Тренер
Наталя Заболотна , Тара Конрад
 
Дата
 
Місто
Online
 
Вартість
Ціну уточнюйте
 
Для питань та консультації:

+38(097)875-38-54 Ельвіна Лоюк
+38(068)993-92-20 Тара Конрад

 
Наше життя переповнене травматичними подіями, перед якими ми часто опиняємося безсилі.

Це і військові дії (у нашій країні та у світі), насильство, нещасні випадки, аварії, різноманітні втрати. Це – стихійні лиха та природні катастрофи: землетруси, повені, пожежі. Крім того, психологічні травми можуть бути отримані внаслідок серйозного захворювання, хірургічної операції, медичних процедур, важких пологів, стресів під час вагітності та інших травматичних подій.

Львівська філія КГУ запрошує вирушити у хвилюючу та захоплюючу подорож лабіринтами світу травми в рамках спеціалізації!

Спеціалізація розрахована на психологів, психотерапевтів, волонтерів, соціальних працівників, які працюють чи цікавляться наданням професійної психологічної допомоги людям, які переживають чи пережили травматичні події.

 

Учасники програми отримають:

 • теоретичні знання про особливості переживання травматичного досвіду та принципи гештальт-терапії у роботі з травмою;
 • практичні вміння у роботі з людьми, які переживають/пережили психотравми різної етіології;
 • ознайомляться зі способами профілактики професійного та емоційного «вигоряння»

Курс складається з 9-ти триденних циклів групової роботи (270 годин) і включає як теоретичну частину, так і практичні форми роботи (індивідуальна терапія, вправи, робота в парах і малих групах, розбір конкретних випадків, робота під супервізією, заочна супервізія).

Провідні програми: Наталія Заболотна, Тетяна Конрад

 

Основні теми триденок:

 1. Визначення психічної травми. Види травм. Діагностика та симптоми травми. Гештальт-підхід у розумінні психічної травми. Травма через призму екзистенцій буття: кінцівка, свобода (вибір, відповідальність, супутня тривога), ізоляція (самотність), недосконалість, безглуздість (проблема сенсу).
 2. Шокова ситуація та її вплив на функціонування організму. Види шоку, фізіологічні та психологічні феномени їхнього прояву. Природне перебіг процесів стресу, дістресу та хронічної стресової ситуації. Вихід із шоку як запорука профілактики ПТСР. Особливості роботи з клієнтами різних стадіях шокового процесу. Техніки роботи з шоковими переживаннями, їхня відмінність від роботи з ПТСР.
 3. Види шокових травм, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Діагностика Теорії формування шокової травми, організація підтримки, робота з ресурсами, тілесні процеси у психотерапевтичній роботі. Емоційні стани, що супроводжують травматичні переживання. Особливості роботи із почуттями сорому, вини, гніву. Техніки переробки шокової травми.
 4. Особливості гештальт-терапії у роботі зі втратою та горем. Профіль втрат. Численні втрати. Ускладнене горювання, його особливості та діагностика. Відмінності роботи психотерапевта різних етапах горювання.
 5. Травма насильства. Класифікація видів насильства. Особливості процесу переживання насильницького досвіду. Вплив досвіду насильства на людину, її сприйняття себе, світу, способів взаємодії з іншим. Основні теми у роботі з травмою насильства та стратегії роботи з ними.
 6. Травма війни. Феноменологія бойового стресу. Соціально-психологічні аспекти повернення до мирного життя (робота із сім’ями, найближчим соціальним оточенням, зміна системи цінностей). Схожість та відмінності травми комбатів та ВПЛ. Принципи перенаправлення. Контакт із ветераном.
 7. Ранній травматичний досвід та його особливості. Види ранніх травм. Вплив ранніх травм на розвиток особистості, організацію якості життя людини та життя в цілому. Особливості та організація роботи з клієнтом, який має досвід ранньої травматизації.
 8. Тілесні процеси у роботі з травмою. Тіло терапевта як інструмент. Робота з тілом для клієнтів з шоковою травмою та травмою розвитку.
 9. Робота з емоційним та професійним «вигорянням» фахівців, які надають допомогу людям із психологічною травмою.

 

Частота груп: 1 раз на 2 місяці.

Програму сертифікують: Київський Гештальт Університет.

Початок: 17-19.10.2022.

Режим роботи триденок: понеділок-середа з 10:00 до 18:00, з перервою на обід та дві 20-хв перерви.

Інші навчальні заходи

Дара Шадура
I рівень "Основи гештальт-терапії: теорія і практика”
Дана програма навчання гештальт-терапії Київського Гештальт Університету, акредитованого Європейською Асоціацією Г […]
Online
Інна Дідковська, Наталія Мазепа
Спеціалізована навчальна програма "Гештальт-підхід до сім...
Якщо ви хочете дослідити особливості своєї сім'ї або розширеної сімейної системи, а також навчитися працювати з сі […]
Online
Пітер Філіпсон
Онлайн Семінар Пітера Філіппсона "Вибір та еготизм"
В ці надзвичайні часи в нас є потреба продовжувати і підтримувати навчання гештальт-терапевтів, зокрема, в базових […]
Online