Робота з різними видами психотравм в гештальт-підході
Тип
Спеціалізації
 
 
Дата
 
Місто
Online
 
Вартість
Еквівалент в грн ~ 150€
 
Для питань та консультації:

+38 (095) 695-33-34  Дара

+38 (050) 357-65-16  Наталія

Спеціалізація розрахована на психологів, психотерапевтів, волонтерів, соціальних працівників, які працюють або цікавляться наданням професійної психологічної допомоги людям, які переживають або пережили травматичні події.

Учасники програми зможуть отримати:

• теоретичні знання про особливості переживання травматичного досвіду і принципах гештальт-терапії в роботі з травмою
• практичні вміння в роботі з людьми, які переживають / пережили психотравми різної етиології;
• ознайомляться зі способами профілактики професійного та емоційного «вигорання»

Курс складається з 9-ти триденних груп (270 годин) і включає в себе як теоретичну частину, так і практичні форми роботи (індивідуальна терапія, вправи, робота в парах і малих групах, розбір конкретних випадків, робота під супервізією, заочна супервізія)

*Група буде проходити онлайн до завершення воєнного стану в Україні. Після завершення воєнного стану група буде проводитись очно в м. Київ.

 

Зміст програми

Основні теми триденок:

1. Визначення психічної травми. Види травм. Діагностика і симптоми травми. Гештальт-підхід в розумінні психічної травми. Травма через призму екзистенцій буття: свобода (вибір, відповідальність, супутня тривога), ізоляція (самотність), недосконалість, безглуздість (проблема сенсу), кінечність.
2. Ранній травматичний досвід і його особливості. Види ранніх травм. Вплив ранніх травм на розвиток особистості, організацію якості життя людини, і життя в цілому. Особливості та організація роботи з клієнтом, який має досвід ранньої травматизації
3. Шокова ситуація і її вплив на функціонування організму. Види шоку, фізіологічні та психологічні феномени, їх прояви. Природне протікання процесів стресу, дистресу і хронічної стресової ситуації. Вихід з шоку як основа профілактики ПТСР. Особливості роботи з клієнтами на різних стадіях шокового процесу. Техніки роботи з шоковими переживаннями, їх відмінність від роботи з ПТСР.
4. Види шокових травм, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Діагностика. Теорії формування шокової травми, організація підтримки, робота з ресурсами, тілесні процеси в психотерапевтичної роботі. Емоційні стани, які супроводжують травматичні переживання. Особливості роботи з почуттями сорому, провини, гніву. Техніки переробки шокової травми.
5. Особливості гештальт-терапії в роботі з втратою і горем. Профіль втрат. Множинні втрати. Ускладнене горювання, його особливості та діагностика. Відмінності роботи психотерапевта на різних етапах горювання.
6. Травма війни. Феноменологія бойового стресу. Соціально-психологічні аспекти повернення до мирного життя (робота з сім’ями, найближчим соціальним оточенням, зміна системи цінностей). Схожість і відмінності травми комбатів і ВПО. Принципи перенаправлення. Контакт з ветераном.
7. Травма насильства. Класифікація видів насильства. Особливості процесу переживання насильницького досвіду. Вплив досвіду насильства на людину, його сприйняття себе, світу, способів взаємодії з іншим. Основні теми в роботі з травмою насильства і стратегії роботи з ними.
8. Тілесні процеси в роботі з травмою. Тіло терапевта як інструмент. Робота з тілом для клієнтів з шокової травмою і травмою розвитку.
9. Робота з емоційним і професійним «вигоранням» фахівців, які надають допомогу людям з психологічною травмою.

Ведучі програми: Наталія Заболотна, Тара Конрад, Георгій Смолін.

Програма сертифікується Київським Гештальт Університетом.

 

Програма повністю відповідає стандартам та вимогам Європейської Асоціації Гештальт-терапії та Європейської Асоціації Психотерапії.

Після закінчення програми видається сертифікат.

ТренериЗаболотна Наталія – психолог, гештальт-практик, член Української Спілки Психотерапевтів, член Всеукраїнської Арт-терапевтичної асоціації, тренер Київського Гештальт Університету, ведуча освітніх та психотерапевтичних груп особистісного зростання, ведуча спеціалізацій у гештальт подході з 1995 року, спеціалізація роботи з дітьми та сім’єю, психосоматичними захворюваннями, психологічною травмою, емоційним та професійним вигорянням.

Георгій Смолін: Кандидат медико – психологічних наук, лікар-психіатр, сексолог, сертифікований гештальт-терапевт та супервізор.

Ведучий освітніх програм І та ІІ ступенів у гештальт-підході Київського Гештальт Університету.

Тара Конрад: Гешталь-терапевт, тренер, супервізор.

Ведуча навчальних груп у гештальт-підході І ступені.
Ведуча практичного курсу підготовки фахівців із роботи з травмою.
Ведуча практичного курсу підготовки фахівців із роботи з організаціями.

HR, організаційний консультант, досвід роботи в організаціях з 1998 року.

EAGT:
Норвезький інститут гештальту. Програма підготовки супервізорів EAGT.
Комітет із прав людини. Програма підготовки тренерів щодо роботи з травмою.
Паризька школа гештальту (Франція).

Інші навчальні заходи

Юліана Мартинова
Практичний семінар онлайн з Юліаною Мартиновою «Гештальт-...
Колеги, запрошуємо вас 11-12 березня на практичний семінар для психологів, психотерапевтів - «Гештальт-підхід в ро […]
Online
Наталія Заболотна
ІI рівень навчання Гештальт-терапії з Н. Заболотною
Якщо ви маєте бажання зробити психотерапію своєю професією і прагнете стати професійним гештальт-терапевтом, вам ц […]
Online
Юліана Мартинова
Практичний семінар онлайн з Юліаною Мартиновою «Гештальт-...
«Піти не можна залишитись» - де кому поставили ви?   Колеги, запрошуємо вас на авторський, практичний, семіна […]
Online