“Всередині та поза межами травми”: особливості роботи в гештальт підході під час війни.
За місяці війни фраза “ми всі травмовані” стала нормою в українському суспільстві та в професійній спільноті допомагаючих професій. Та чи так це насправді?
Чи дійсно кожен українець переживає саме “травму” внаслідок воєнних подій? І чим травма відрізняється від посттравматичного стресового розладу?
Чи дійсно сьогодні кожен запит клієнта психотерапевтові варто сприймати крізь призму травми (і застосовувати в роботі загальноприйняті протоколи)?
А якщо так, то як працювати з людьми, коли вони знаходяться на різній відстані від травми? Як працювати з людьми, які знаходяться на різній глибині травми?
Команда Київського Гештальт Університету з першого дня війни працює із травматичними наслідками війни.
Як на відстані, так і в “гарячих точках”. Проаналізувавши досвід наших тренерів, терапевтів та студентів, ми вирішили створити курс “Всередині та поза межами травми”, аби підтримати спеціалістів, які працюють з українцями — де б ті не перебували і який би досвід не переживали.
Ми запросили до участі в курсі “Всередині та поза межами травми” іменитих міжнародних спікерів, а також тренерів КГУ. Найважливішим критерієм, за яким ми добирали спікерів для цього проекту, був досвід — кожен із них роками працював із клієнтами з травматичним досвідом. Зокрема, воєнним.
Отож, запрошуємо вас взяти участь у вебінарах курсу “Всередині та поза межами травми” протягом літа:
23 червня 2022
Талія Бар-Йозеф (Ізраїль): “Від гострої травми до ПТСР: відмінності у роботі з клієнтами на різних етапах проживання травми”
30 червня 2022
Ірена Голуба (Латвія): “Сором та близькість у роботі з постраждалими від сексуального насильства”
07 липня 2022
Руелла Франк (США): “Як травма розвитку стає основою для подальшого розвитку травматичного досвіду”
14 липня 2022
Джей Левін (США): Тема узгоджується.
21 липня 2022
Кармен Васкес Бандін (Іспанія): Тема узгоджується.
28 липня 2022
Наталія Заболотна (КГУ, Україна): “Втрачаючи та здобуваючи під час війни”
04 серпня 2022
Інна Дідковська (КГУ, Україна): Тема узгоджується.
11 серпня 2022
Тетяна Конрад (КГУ, Україна): Тема узгоджується.
18 серпня 2022
Георгій Смолін (КГУ, Україна): Тема узгоджується.
Курс “Всередині та поза межами травми” сфокусує вас на тому, як працювати з воєнною травмою крізь призму саме гештальт терапії. Якщо вам близькі такі поняття та цінності як
✅ феноменологія
✅ теорія поля
✅ контакт та діалог
✅ самосвідомість та почуття
✅ вибір та творчість
Тоді цей курс дозволить вам переглянути події та травми війни крізь професійну та ціннісну призму.
Запрошуємо вас разом прокласти маршрут “зсередини травми — поза її межі” 🙏
Участь у вебінарах курсу можлива за благодійний внесок у розмірі суми, яка є комфортною для вас на сьогодні.
Сумма внеску визначається добровільно, доступ відкривається після пітвердження платежу.
Реквізити для оплати послуг:
ФОП Дідковська Інна Вікторівна
Код ЄДРПОУ 2521505661
АТ КБ ПРИВАТБАНК
Поточний рахунок № UA863052990000026001006800165 UAH
Призначення платежу: оплата за участь у семінарі від П.І.Б.
❗️Сплата за курс вебінарів від П.І.Б. вказаних при реєстрації
Більше про спікерів та теми вебінарів
23 червня 2022 Д-р Талія Бар-Йозеф (Talia Bar-Yoseph)
Тема: “Від гострої травми до ПТСР”
Потреба у тому, щоб відчувати неперервність, є фундаментальною і необхідною для людського існування. Відчуття неперервності — це те, що дозволяє нам зосередитися на сьогоденні нашого життя через відчуття спадкоємності між минулим і сьогоденням, і з вірою в те, що ми можемо передбачити завтра. Таким чином, ми можемо пов’язати сенс із конкретними подіями і в цілому привнести його в життя, а також розвивати відчуття самоідентичності, почуття власної гідності та досвід контролю над життям.
Коли відчуття неперервності різко та драматично обривається, ми стикаємося з подією яка визначається як травма. Як ми працюємо з клієнтами у гострій фазі травматизації? Чи можемо ми запобігти тому, щоб цей процес перетворився на ПТСР (фіксований гештальт)? Чи можемо ми визначити наперед, хто з клієнтів таки “провалиться в цю «діру» ПТСР”, а хто ні?
Запрошую поміркувати про це на основі мого досвіду на вебінарі.
Про спікерку
Талія Бар-Йозеф Левін — клінічна психологиня, гештальт-терапевтиня, супервізорка, бізнес-консультантка, очільниця Ізраїльської гештальт-асоціації, президентка AAGT, членкиня Intagio EC, співголова Єрусалимського гештальт-інституту.
30 червня 2022 Ірена Голуба, Латвія
Тема: “Сором та близькість у роботі з постраждалими від сексуального насильства”
Які наслідки має сексуальне насильство і примус? У постраждалих зазвичай порушується здатність довіряти людям, торкатися тіла іншого людини, виникає прагнення замкнутися у собі. Жінки та чоловіки часто переживають сильний сором — і він заважає знаходити ресурс у людській підтримці.
На майстер-класі ми розглянемо різні види сорому та стратегії роботи з ним. Обговоримо стратегії створення терапевтичних стосунків під час роботи з людьми, які постраждали від сексуального насильства.
Про спікерку
Ірена Голуба – психолог (МДУ88), гештальт терапевт, супервізор (Французький Інститут Гештальту та Паризька Школа Гештальту), екс-президент Латвійської Спілки Психотерапевтів, президент Латвійської Асоціації Гештальт Терапії.
07 липня 2022 Руелла Франк
Тема: “Як травма розвитку стає основою для подальшого розвитку травматичного досвіду”
Про спікерку
Руелла Франк – Докторка філософії, засновниця та директорка Центру соматичних досліджень, NYC; викладачка Нью-Йоркського інституту гештальт-терапії; авторка книг та методологічних публікацій. Одна з найвідоміших гештальт-терапевтів у світі, учениця Лори Перлз та спів-засновниця методу.
14 липня 2022 Джей Левін (США)
Тема узгоджується.
Про спікера
Джей Левін – Гештальт-терапевт, супервізор EAGT. Міжнародний тренер ГАТЛА. Клінічний психолог із ПАР (Південної Африканської Республіки). Є автором низки публікацій. Понад 20 років є тренером та супервізором навчальних програм міжнародного рівня.
Крім вивчення психологічних та етичних проблем, у роботі з ув’язненими, у тому числі політичним, Джей займається питаннями реабілітації, поведінки підлітків та перспективами розвитку гештальт-терапії.
21 липня Кармен Васкес Бандін
Тема узгоджується.
Про спікерку
Кармен Васкес Бандін – Доктор філософії, клінічний психолог, гештальт-терапевт, засновник та директор Центру терапії та психології в Мадриді. Засновник та директор Інституту підготовки гештальт-терапевтів при СТР. Фахівець з невідкладної психологічної допомоги Європейської асоціації психотерапії, магістр наук у галузі клінічної психології.
Дійсний член та експрезидент Іспанської асоціації гештальт-терапії, член асоціації Європейської гештальт-таєрапії Нью-Йоркського інституту гештальт-терапії, Європейської асоціації психотерапії, асоціації розвитку гештальт-терапії. Міжнародний тренер та супервізор. Член редакційної колегії Gestalt Review, Studies in Gestalt Therapy.
28 липня Наталія Заболотна (КГУ, Київ)
Тема узгоджується: “Втрачаючи та здобуваючи під час війни”
Про спікерку
Наталія Заболотна (КГУ, Київ) – Психолог, гештальт терапевт, тренер, супервізор. Ведуча навчальних програм І та ІІ рівня, спеціалізації «Особливості роботи з дітьми та сім’єю у гештальт підході», очільниця спеціалізації «Робота з різними видами травм у гештальт підході».
04 серпня Інна Дідковська (КГУ, Україна)
Тема узгоджується.
Про спікерку
Директорка Київського Гештальту Університету (КГУ). Психотерапевт зі стажем 25+ років (гештальт-терапевт, психодраматерапевт, процесуальний терапевт).
Дійсний член EAGT, EAP, FORGE. Супервізор Паризької школи гештальту та французького гештальт-інституту.
Ведуча навчальних програм 1-2 рівня з гештальт-терапії, ведуча авторської програми 3 рівня та спеціалізації “Робота з сім’ями та парами”, авторка інтенсивів у Індії, присвячених темі свободи бути собою. Авторка та організаторка освітніх онлайн проектів (міжнародних конференцій, курсів, вебінарів тощо).
11 серпня 2022, Тетяна Конрад (КГУ, Україна)
Тема узгоджується.
Про спікерку
Гешталь-терапевт, тренер, супервізор (EAGT). Ведуча навчальних груп у гештальт-підході І рівня. Ведуча практичного курсу підготовки фахівців по роботі з травмою. Ведуча практичного курсу підготовки фахівців із роботи з організаціями.
18 серпня 2022, Георгій Смолін (КГУ, Україна)
Тема узгоджується.
Про спікера
Кандидат медико-психологічних наук, лікар-психіатр, сексолог, сертифікований гештальт-терапевт і супервізор.
Ведучий навчальних програм з гештальт-підходу І і II рівнів (КГУ).
Веде індивідуальний прийом, різні клієнтські групи і групи особистісного росту, супервізії для студентів гештальт-програм і практикуючих терапевтів.
Інформація щодо дат проведення вебінарів та тем буде оновлюватися поступово. Дякуємо за розуміння!