Коли тіло уже кричить. Робота з психосоматикою у Гештальт підході. Українською мовою.
Тип
Спеціалізації
 
Тренер
Марина Лемак
 
Дата
 
Місто
Online
 
Вартість
4000 грн
 
Для питань та консультації:
 

“Тіло не бреше. Воно може розказати все, його мова проста і пряма – тільки довіряй і слухай. Але ж якби ми зверталися до нього раніше, ніж воно уже кричить нам – «рятуй»! І це «рятуй» часто – не про нього, а про душу. А інколи і про те, і те.

☝️Основне завдання курсу – ознайомлення з принципами і методами діяльності гештальт-терапевта в роботі із психосоматичними проявами.

 

Учасники програми зможуть отримати:

• теоретичні знання про принципи та особливості гештальт-терапії в роботі з психосоматикою;
• практичні вміння роботи з клієнтами з соматоформними і психосоматичними процесами;
• ознайомлення з можливостями поєднання гештальт підходу та інших психотерапевтичних підходів;
• навички самопідтримки в роботі з клієнтами з різними психосоматичними проявами.

 

Спеціалізація розрахована на студентів 2-х ступенів, що навчаються гештальт-терапії.

Курс складається із 7-ти триденних методичних зустрічей (210 годин).

Методи роботи – лекції, розбір кейсів, демонстраційні сесії, експериментальні роботи з учасниками, робота в парах і трійках, відпрацювання навичок, а також супервізія. Важлива частина курсу – усвідомлення власних симптоматичних проявів.

 

Теми методичних триденних зустрічей:

Модуль 1. Визначення термінів «Симптом», «Соматоформні розлади», «Психосоматичні розлади». Біопсихосоціальна модель Енгеля. Різні теорії в психотерапії психосоматичних проявів. Філософська позиція гештальт-підходу в роботі з психосоматикою.

Модуль 2. Гештальт терапія: симптом як «застигле» творче пристосування. Основні принципи гештальт терапії в роботі з психосоматикою. Феноменологічний підхід. Експеримент. Порушення функції Self.

Модуль 3. Психосоматичний симптом і контакт. Основні переривання. Ретрофлексивна проекція як синтез двох теоретичних ліній. Дослідження ролі зупинених емоцій у формуванні симптому. Польова і індивідуалістична парадигми в роботі з симптомом.

Модуль 4. Робота з тілесними проявами в процесі роботи із клієнтами з психосоматичними проявами. Феноменологія тіла. Експериментальні навички роботи з тілом. Теорія шести базових рухів Руели Франк.

Модуль 5. Симптом як системний феномен, фігура в полі відносин. Значимі інші та формування симптому. Психодраматичні прийоми роботи гештальт-терапевта з психосоматикою.

Модуль 6. Відреагування емоцій, виведення симптому на межу контакту, робота з цілісністю за допомогою використання гештальт терапевтом арт-терапевтичних технік. Пошук ресурсів. Задоволення в процесі творчого підходу до життя.

Модуль 7. Особливості тривалої терапії клієнтів з психосоматичними процесами. Організаційні аспекти взаємодії психотерапевта, лікаря і клієнта. Динаміка терапії та індивідуальний стиль гештальт терапевта. Роль супервізії в роботі з клієнтами з психосоматичними проявами, самопідтримки терапевта. Супервізія робіт.

Умова сертифікації – не менше як 190 год присутності на методичних зустрічах курсу. Сертифікат Київського Гештальт Університету

 

Онлайн формат, одна зустріч за сприятливих умов – оффлайн.
Початок навчання 23.09.2022
Мова викладання: українська
Вартість: 4000 грн.

 

Графік зустрічей – 23-25 вересня 2022, 2-4 грудня 2022, 3-4 лютого 2023, 31 березня -2 квітня 2023, 2-4 червня 2023, 1-3 вересня 2023, 3-5 листопада 2023

 

Марина Лемак – Психолог, гештальт-терапевт, сертифікований супервізор.

Дійсний член Європейської Асоціації Гештальт-терапії (EAGT).Ведуча навчальних програм І, II  рівня.Ведуча супервізійних груп.

Так сталося в моєму житті, що я пройшла кілька власних кризових психосоматичних епізодів, отримала досвід роботи з клієнтами, побула у пошуку знань з психосоматики не один день перед тим, як наважитися вести цей курс. Складні лабіринти розгадок симптомів ні в якому разі не ставлять за мету просто прибирання їх із життя клієнта, а допомагають людині знайти більш здорові для неї способи творчого пристосування. Адже маю впевненість: симптом – це спосіб творчого пристосування, який був обраний для подолання труднощів у полі клієнта”.

Інші навчальні заходи

Олена Васильєва
Набір до навчально-терапевтичної групи програми I-го рів...
Ця програма спрямована на якісну підготовку фахівців в гештальт підході: Психологів-консультантів, психотерапевтів […]
Online
Джей Левін, Ірена Голуба
Проект “Всередині та поза межами травми”: особливості роб...
“Всередині та поза межами травми”: особливості роботи в гештальт підході під час війни. За місяці війни фраза “ми […]
Online
Пітер Філіпсон
Курс з 4-х вебінарів від Пітера Філіппсона: «Екзистенційн...
📣 Курс з 4-х вебінарів від Пітера Філіппсона: «Екзистенційний Гештальт: Життя, смерть, ненависть, життєстійкість» […]
Online